UMÓW 
SIĘ NA
WIZYTĘ

Logopedia

Logopeda jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem, leczeniem i rehabilitacją różnego rodzaju zaburzeń komunikacji i mowy. Terapia przeprowadzana przez specjalistę, jest niezwykle ważna i może mieć szerokie zastosowanie w różnych obszarach. Szczególnie ważna jest współpraca logopedy z lekarzem ortodontą.

logopedia Warszawa

Współpraca pomiędzy terapią stomatologiczną a terapią logopedyczną przynosi wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

  • Ułatwienie leczenia ortodontycznego: współpraca między logopedą a stomatologiem ortodontą może pomóc w skuteczniejszym kształtowaniu zgryzu pacjenta. Terapia logopedyczna może przyczynić się do poprawy mowy, pozycji języka i funkcji żucia, co ułatwia przeprowadzenie leczenia ortodontycznego,
  • Skrócenie czasu leczenia: poprawa funkcji mowy i zgryzu dzięki terapii logopedycznej może przyspieszyć proces leczenia ortodontycznego. Pacjenci, którzy otrzymują odpowiednią terapię logopedyczną, mogą osiągnąć pożądane rezultaty szybciej,
  • Redukcja nawrotów wad zgryzu: współpraca z logopedą może pomóc w identyfikacji i eliminacji czynników etiologicznych wad zgryzu, takich jak nieprawidłowy tor oddechowy, zaburzenia pozycji języka, niewłaściwy sposób połykania, itp. Działania podejmowane przez logopedę mogą zmniejszyć ryzyko nawrotów wad zgryzu po zakończeniu leczenia ortodontycznego.

Terapia logopedyczna jest dostosowywana do konkretnych potrzeb pacjenta, uwzględniając rodzaj i nasilenie wad wymowy, wad zgryzu oraz inne czynniki wpływające na stan uzębienia i komunikację. Celem terapii logopedycznej jest eliminacja czynników, które przyczyniają się do wad zgryzu i poprawa komfortu życia pacjenta.

Metody terapeutyczne, takie jak ćwiczenia i masaże, są skrupulatnie dobrane przez specjalistę i mogą być wykonywane zarówno podczas wizyty, jak i w domu. Pacjenci są zachęcani do samodzielnego wykonywania ćwiczeń w celu utrzymania postępów terapii między wizytami. Ważne jest, że terapia logopedyczna może być skuteczna zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, niezależnie od obecności słyszalnych wad wymowy. Eliminacja czynników przyczyniających się do wad zgryzu jest głównym celem terapii, a poprawa wad wymowy jest dodatkowym korzystnym skutkiem.

Zapraszamy na wizytę!

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

zadzwoń:

+48 22 877 11 55

lub

Chętnie Ci pomożemy

Chętnie Ci
pomożemy

Skontaktuj się z nami

UL. Ciołka 29A,
warszawa - wola

+48 22 877 11 55

recepcja@kolodent.pl

pn - pt: 8.30 - 20.30
sobota: 9.00 - 15.00

ul. ciołka 29A,
warszawa - wola

+48 22 877 11 55

recepcja@kolodent.pl

pn - pt: 8.30 - 20.30
sobota: 9.00 - 15.00

Chcesz się umówić na wizytę?

Wypełnij poniższy formularz

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Zaznacz pola oznaczone *, aby wysłać wiadomość

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Zadzwoń: +48 22 877 11 55