UMÓW 
SIĘ NA
WIZYTĘ

Endodoncja

Endodoncja

To metoda leczenia chorób miazgi zęba. Przyczyny tego stanu mogą być różne; między innymi głęboka próchnica, uszkodzenia termiczne, przeciążenia zgryzowe, pęknięcia a także złamanie zęba. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej tkanki z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu i wypełnieniu odpowiednim materiałem. W trakcie zabiegów dostępna jest radiowizjografia, a w niektórych, skomplikowanych przypadkach leczenie odbywa się w powiększeniu pod mikroskopem.

endodoncja Wola

Mikroskop umożliwia:

  • znalezienie wszystkich, nawet nietypowo zlokalizowanych ujść kanałów kanały dodatkowe, nietypowa anatomia zęba,
  • wyjęcie złamanych narzędzi z kanału,
  • umożliwia dokładne oczyszczenie kanałów zębowych i precyzyjne ich wypełnienie kanały wąskie zobliterowane zakrzywione,
  • ocenę złamań i pęknięć tkanek zęba, które są niewidoczne bez mikroskopu,
  • zamknięcie perforacji czyli otworów w zębie
  • wyjęcie starego wypełnienia z całej długości kanałów podczas powtórnego leczenia kanałowego,
  • wyjęcie starych, metalowych wkładów, cementów oraz wkrętów protetycznych,
  • w szczególnych przypadkach leczenie przez korony i mosty protetyczne bez konieczności ich zdejmowania i niszczenia.

Leczenie kanałowe nie byłoby trudne, gdyby kanały były proste jak rurki. Niestety to skomplikowany system bardzo wąskich przestrzeni o zakrzywionym przebiegu, które mają rozgałęzienia. Trudność polega na dotarciu do wszystkich trudno dostępnych miejsc kanałów. Z tego powodu konieczna jest do tego wiedza, doświadczenie lekarza, a także nowoczesne technologie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba w leczeniu endodontycznym wykorzystujemy nowoczesne mikroskopy. Mikroskop pozwala na wielokrotne powiększenie obrazu leczonego zęba. W rezultacie lekarz widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały, co pozwala je dokładnie opracować i oczyścić.

Nasi wyszkoleni i doświadczeni lekarze gwarantują profesjonalną opiekę na każdym etapie zabiegu. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest zapewnienie precyzyjnej diagnostyki i skutecznego leczenia endodontycznego. Dlatego korzystamy z najnowszego sprzętu i pracujemy tylko na materiałach najwyższej jakości. Nasz zespół stomatologów jest stale szkolony i śledzi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie endodoncji, aby zapewnić pacjentom najnowocześniejsze i skuteczne metody leczenia.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów, zapewniając przyjazną atmosferę i indywidualne podejście. Nasz cel to zapewnienie Państwu zdrowego i pięknego uśmiechu poprzez profesjonalne leczenie endodontyczne.

Zapraszamy na wizytę!

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

zadzwoń:

+48 22 877 11 55

lub

Chętnie Ci pomożemy

Chętnie Ci
pomożemy

Skontaktuj się z nami

UL. Ciołka 29A,
warszawa - wola

+48 22 877 11 55

recepcja@kolodent.pl

pn - pt: 8.30 - 20.30
sobota: 9.00 - 15.00

ul. ciołka 29A,
warszawa - wola

+48 22 877 11 55

recepcja@kolodent.pl

pn - pt: 8.30 - 20.30
sobota: 9.00 - 15.00

Chcesz się umówić na wizytę?

Wypełnij poniższy formularz

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Zaznacz pola oznaczone *, aby wysłać wiadomość

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Zadzwoń: +48 22 877 11 55