UMÓW 
SIĘ NA
WIZYTĘ

Proteza na implantach

Protezy Wola
Czym jest proteza na implantach?

To inaczej stomatologiczny aparat protetyczny, który jest wsparty na implantach.

Protezy mocowane na implantach stanowią alternatywę dla ruchomych protez akrylowych, które mogą znacznie utrudniać funkcjonowanie osobom starszym, a niewłaściwie dopasowane mogą wręcz wpływać niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie pacjenta.

Proteza na implantach zapewnia korzyści zarówno z funkcjonalnego, jak i estetycznego punktu widzenia. Ponieważ nie jest potrzebne podparcie błony śluzowej, pacjenci mogą żuć z większą siłą i jeść szerszy zakres pokarmów. Protezy przymocowane do implantów prowadzą do wzmocnienia tylnej kości żuchwy z powodu przystosowania do większych sił żucia, podczas gdy zawiasowe protezy górne prowadzą do utraty masy kostnej w tylnych obszarach. W rezultacie pacjenci zgłaszają zwiększoną pewność społeczną, co przekłada się na poprawę jakości życia.

Dla kogo?

Uzupełnienia protetyczne na implantach dedykowane są pacjentom, którzy częściowo lub całkowicie utracili swoje naturalne uzębienie lub wymagają usunięcia zniszczonego zęba i jego odbudowy. Rekonstrukcje oparte na implantach odbudowują braki pojedynczych zębów, całych grup zębowych lub wszystkich zębów w łuku.

Kilka słów o implantach

implantImplant stomatologiczny to sztuczny korzeń , którym zastępuje się brakujący, naturalny korzeń zęba. Implantolog wprowadza implant do kości. Tak jak wcześniej korzeń zęba teraz to implant tworzy stabilną podstawę dla protetycznej odbudowy zęba, który z kolei będzie widoczną częścią uzębienia.

Jak implant trzyma się w kości?

Jest to fascynujące zjawisko zwane „osteointegracją”. Czysty tytan z którego wykonany jest implant ma właściwości pozwalające naszej zdrowej kości połączyć się z jego powierzchnią – z powierzchnią specjalnie przygotowaną- za pośrednictwem tlenków tytanu. Tytan to pierwiastek całkowicie bio-kompatybilny, czyli organizm traktuje go jako swoją część a nie jako obcy materiał. Implant jest osadzany w kości w taki sposób, że staje się on niewidoczny w jamie ustnej. Stanowi podstawę dla przyszłego uzupełnienia protetycznego (protezy, korony lub mostu).
Oprócz śruby, na implant składa się także łącznik, czyli część która gwarantuje stabilne połączenie pomiędzy implantem, a koroną. Po okresie zrastania się kości z implantem następuję ostateczna odbudowa protetyczna.

Jakie są możliwości odbudowy?

1. Odbudowa pojedynczego zęba na implancie

implant pojedynczy ząb

Implant jest najlepszym rozwiązaniem protetycznym w przypadku braku pojedynczego zęba. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla pacjentów, ponieważ nie trzeba wtedy szlifować sąsiednich zębów jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego mostu.

Dlaczego należy uzupełnić nawet jeden usunięty ząb?

Kiedy tracimy jeden ząb np. w szczęce dolnej, górny ząb zaczyna wysuwać się szukając kontaktu w zgryzie. Po pewnym czasie odczuwamy ból przy dziąśle ponieważ wysunięty korzeń zęba jest bardzo wrażliwy na zimno, ciepło. Jeżeli odczuwamy ból, przyczyną może być brak nawet pojedynczego zęba.
Ponadto po utracie jednego zęba dwa sąsiednie zęby zaczynają przesuwać się w stronę luki, wywołując nieprawidłowości zgryzowe. Kość po usuniętym zębie zanika, czego efektem jest nieestetyczny zanik dziąsła.

2. Most na implantach 

most na implantachMost na implantach polega na odbudowie zębów na mniejszej ilości implantów, niż liczba brakujących zębów.

Implant jest najlepszym rozwiązaniem protetycznym w przypadku braku trzech lub więcej  zębów. W takim przypadku istnieje możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu w formie mostu na implantach. Wszczepiając minimum dwa implanty, na nich odbudowujemy brakujące zęby.

Most na implantach gwarantuje naturalny efekt estetyczny oraz funkcjonalny.

Implant jest najlepszym rozwiązaniem protetycznym w przypadku bezzębia, czyli dla pacjentów, którzy już nie mają własnych zębów i borykających się z problemem noszenia protez całkowitych. Możemy zaproponować kilka komfortowych rozwiąż opartych na wszczepionych implantach zębów. Jednym z nich jest most na implantach czyli uzupełnienie bezzębia protezą przykręcaną na stałe do 6 implantów.

3. Zdejmowana proteza odbudowująca cały łuk zębowy

Jest zakładana na specjalne zakończenia na implantach, umożliwiające zakładanie i zdejmowanie protezy. Jest to najlepsze rozwiązanie protetyczne gwarantujące stabilność i utrzymanie protezy. Wymagane są minimum 2 implanty.

Elementy precyzyjne na implantach bardzo dobrze stabilizują protezę, dzięki czemu proteza nie przemieszcza się. Rozwiązanie niweluje problem nieestetycznych, metalowych haczyków, a przede wszystkim daje pewność stabilnej protezy. Niedogodności związane z jedzeniem znikają po zabiegu wszczepienia implantów, które przywracają funkcje i zapewniają naturalny wygląd zębów.

 Proteza na implantach ustabilizowana jest za pomocą zatrzasków lub belek tytanowych. Stanowi ona element, który można zdjąć, dzięki czemu nie ma problemu z jej czyszczeniem. Komfort noszenia protezy na implantach jest nieporównywalny ze standardową protezą akrylową.

Co w przypadku, gdy pacjent musi
usunąć ząb?

Najlepiej, jeżeli wykona to lekarz chirurg specjalizujący się w implantologii, wtedy można od razu rozpocząć proces leczenia implantologicznego poprzez natychmiastowe wszczepienie implantu lub zaplanuję dalsze leczenie po okresie gojenia.

A jeśli jest to ząb przedni? Wtedy od razu po zabiegu wykonamy nowy ząb zabezpieczając w 100% estetykę i uśmiech.

Podczas trwania leczenia implantologicznego zapewniamy pacjentom komfortowe tymczasowe uzupełnienie protetyczne na czas gojenia. Uzupełnienia te posłużą pacjentowi na cały czas leczenia co zapewnia, że nie zostanie wyłączony z życia zawodowego i osobistego. Każdy pacjent rozpoczynający leczenie implantologiczne w każdej sytuacji jest zaopatrzony w tymczasowe uzupełnienie protetyczne wykonane z najnowocześniejszych i najlepszej jakości materiałów stomatologiczno-protetycznych przez wykwalifikowany personel medyczny.

Zapraszamy na wizytę!

W Centrum Stomatologii Kołodent dobieramy rozwiązania implantologiczno-protetyczne pod kątem celu leczenia jaki mamy osiągnąć i ustalonego indywidualnego planu leczenia pacjenta. Szeroki wybór systemów implantologicznych i pełny wachlarz usług chirurgicznych i protetycznych pozwala przeprowadzać kompleksowe zabiegi u naszych pacjentów. Dla osób, które maja już implanty świadczymy usługi protetyczne pomagające przywrócić komfortowe samopoczucie i estetyczny wygląd ich uzębienia.

UDOSTĘPNIJ:

UDOSTĘPNIJ:

Szukaj

Najnowsze wpisy

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Zadzwoń: +48 22 877 11 55