UMÓW 
SIĘ NA
WIZYTĘ

Przed urlopem zadbaj o zęby

przed urlopem zadbaj o zeby

Lato tuż, tuż, a to oznacza okres częstszych wyjazdów i podróży. Planując upragniony urlop warto pamiętać nie tylko o dokumentach, załatwieniu wszelkich formalności i zabezpieczeniu finansów. Trzeba unikać wszystkiego, co może zakłócić błogi czas odpoczynku. Jedną z takich spraw są problemy z zębami, więc należy zadbać o nie wcześniej i nie narażać się na przykre niespodzianki. Warto również odpowiednio zabezpieczyć się na „czarną godzinę”.

Wypadająca plomba, ukruszenie zęba, ból czy dokuczliwa nadwrażliwość. To dolegliwości, które potrafią zepsuć urlop. Warto więc zadbać o to, żeby nie pojawiły się niespodziewanie, a z pomocą specjalisty zawczasu dostrzec ich symptomy i skutecznie je wyeliminować.

Kłopoty z wypełnieniem

Wizyta u stomatologa przed wyjazdem to m.in. okazja, aby sprawdzić, czy nie mamy ubytków, a także w jakim stanie są nasze plomby. O nadchodzących problemach świadczyć mogą ich wykruszenia, wytarcia czy przebarwienia. Sygnałem ostrzegawczym jest również nadwrażliwość czy ból przy nagryzaniu. Nieszczelności wypełnienia skutkują również wnikaniem bakterii do środka zęba i ryzykiem wywołania wtórnej próchnicy. Dlatego tak ważną sprawą jest, aby dentysta ocenił, czy nie potrzebujemy nowej plomby.

Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zwykle daje o sobie znać poprzez pojawiające się uczucie przeszywającego bólu w trakcie jedzenia czy picia zimnych albo gorących produktów. Jej główną przyczyną jest osłabienie szkliwa zębów, będące efektem abrazji czy kwasowej erozji. Zapobiec można mu poprzez fluoryzację w gabinecie dentystycznym, takim jak Kołodent, który mieści się na warszawskiej Woli. Zaaplikowana w trakcie zabiegu spora dawka fluoru podziała zabezpieczająco na szkliwo. Warto przy tym pamiętać, że nadwrażliwość jest również wynikiem recesji dziąseł, czyli obniżenia ich linii. Ta zaś powstaje m.in. przez zbyt mocne szczotkowanie, niewłaściwą higiena jamy ustnej czy palenie papierosów.

Pamiętaj o dziąsłach

Nie tylko zęby, ale również dziąsła mogą stać się nagłym kłopotem zdrowotnym. Dlatego powinniśmy dbać o ich stan i regularnie go kontrolować. Niewłaściwa higiena jamy ustnej, ale też nawyki żywieniowe – np. jedzenie w nadmiarze pikantnych potraw, to główne powody, przez które ucierpieć mogą dziąsła. O tym, że coś im dolega, dają znać m.in. przez ból, zaczerwienienia, otarcia czy krwawienia. Kiedy wystąpi u nas któryś z tych objawów, nie można zwlekać z wizytą u specjalisty.

Przygotuj się na wyjazd

Żeby kłopot z zębem czy jamą ustną nie popsuł urlopu, przed wyjazdem powinniśmy odwiedzić dentystę. Wizytę kontrolną można przeprowadzić w Centrum Stomatologicznym Kołodent, znajdującym się w Warszawie na Woli. Pakując walizkę na podróż, nie można zapomnieć o szczoteczce do zębów i paście, warto też zabrać płyn do płukania czy nitki czyszczące. Na wszelki wypadek miejmy przy sobie środek przeciwbólowy. Dobrze również pomyśleć o ubezpieczeniu, sprawdzić jego zakres i to, czy obejmuje pomoc stomatologiczną. Jeżeli jej nie zawiera, można rozważyć dokupienie takiego wariantu, bo indywidualne leczenie w wielu krajach nie jest tanie i może mocno nadszarpnąć nasz budżet.

UDOSTĘPNIJ:

UDOSTĘPNIJ:

Szukaj

Najnowsze wpisy

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Zadzwoń: +48 22 877 11 55